Silvia Modrová

„Ak to dokážeš vymyslieť, tak to dokážeš aj spraviť” povedal Walt Disney. Pre mňa sa s narcismi a so záhradným dizajnom práve začal realizovať môj dávny sen.

Po viac ako desiatich rokoch práce vo svete obchodu a zákazníckeho servisu som sa rozhodla ukončiť jedno obdobie a vystúpiť z kancelárskeho sveta. Vedela a cítila som, že potrebujem takú prácu, ktorá je bližšie k prírode a navyše je plná pohybu na čerstvom vzduchu. Hľadala som taký nový a zaujímavý svet, ktorý poteší nielen mňa, ale aj mojich spolupracujúcich partnerov a zákazníkov. Taký svet, kde môžem zároveň zúročiť aj svoje medzinárodné skúsenosti a budem na určitej úrovni naďalej prítomná aj v medzinárodnom prostredí.

Verím, že sa mojou prácou podarí vyčarovať nielen záhrady plné prekrásnych narcisov a kúty lákajúce na odpočinok, ale aj spopularizovať  narcisy a cibuľovité rastliny. A v neposlednom rade by som chcela vzbudiť záujem každého malého aj veľkého človiečika o prírodu.

Či ma zaujíma okrem narcisov a záhradného dizajnu aj niečo iné?

Samozrejme. Všetko, čo je spojené s prírodou a ľuďmi – krajiny, gastronómia, zvyky, knihy, fotky, AMIGURUMI. Ak mi to čas a financie dovolia, tak aj rada cestujem. Som veľkým fanúšikom Ázie a nedrahého, „backpacker“ turizmu. Medzi mojich obľúbených umelcov patria ľudia, ako spisovateľ Roald Dahl, ktorý je známy hlavne medzi deťmi, ale so svojimi šokujúco-zábavnými poviedkami dokáže pobaviť aj dospelých, alebo americká fotografka Jodi Cobb, ktorá vynikajúcim spôsobom zachytila momenty života japonských gejší.

A skoro som zabudla, milujem gaštany a kandizovaný pomaranč v čokoláde :-)